Arabic Lessons

Kullanım Koşulları

KULLANIM KOŞULLARI

Sayın Kullanıcı,

Arapça Dersleri Uygulamasına hoş geldiniz..

“Kullanım Şartları” siz değerli kullanıcılarımıza uygulamamızda yer alan bilgi ve hizmetlerin sağlanmasına ilişkin hükümleri düzenlemektedir.

KULLANIM ŞARTLARI, ERİŞİM, RİSK VE SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

 1. Arapça Dersleri adlı uygulama tüm haklarıyla beraber “Arapça Dersleri” mülkiyetindedir. Bu dökümanlar, on-line sisteminde görülmesi için gerekli olması hali haricinde kopyalanamaz, yeniden üretilemez. Yukarıda belirtilenden bağımsız olarak, uygulamanın sayfalarının yazıcı çıktısını kişisel kullanımınız için alabilirsiniz. Yukarıda belirtilen genel prensipten bağımsız olarak, uygulamadan screen saver imkanını verebilir. Bu uygulamada yer alan dokümanlar ile ilgili fikri ve sınai mülkiyet haklarını ihlal edecek nitelikteki her türlü kullanım sonrasında ortaya çıkabilecek yasal sorumluluklar kullanıcıya aittir.
 2. Uygulamayı paylaşmak için link oluşturmak isterseniz, bu link https://play.google.com/store/apps/details?id=arapca.dersleri&hl=tr bu link kullanılmalı veya uygulama içerisinden “Paylaşalım” kısmına tıklamalısınız.
 3. Arapça Dersleri uygulaması virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmış olmakla birlikte, nihai güvenliğin sağlanması için kullanıcı, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdür.
 4. Arapça Dersleri uygulamasında yer alan her türlü fiyat, bilgi, resim, açıklama ve haber (kısaca “bilgi”) belirtilen abonelik veya tek satın alma dahilinde erişime açılacaktır. Bu abonelikler, kullanıcılar iptal edene kadar abonelik periyodunca ilgili kredi kartından (internet üzerinden alışverişe açık olduğu takdirde) tahsil edilecektir. Tek satım alım ise ömür boyu olup uygulama var oldukça erişim sağlanacaktır.
 5. Arapça Dersleri, kendi takdirinde olmak üzere uygulamanın içeriğini dilediği zaman değiştirme, kullanıcılara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme ve kayıtlı kullanıcı bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar. Arapça Dersleri, uygulamanın hatasız olması için her türlü tedbir almış olmakla birlikte, uygulamada meydana gelebilecek her türlü aksaklığı en kısa sürede gidermekle yükümlüdür.
 6. Uygulama ile ilgili yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında derhal arapcadersleri@gmail.com adresine mail atılmalıdır.
 7. Resmi makamlardan kullanıcıya yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya kullanıcının uygulamanın çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde, Arapça Dersleri, kullanıcının kimlik bilgilerini araştırma ve yasal mercilere bildirimde bulunma hakkına sahiptir.

Ticari amaçlı, iyi niyetli ya da başka bir amaçla, web siteleri ve diğer bilgi teknolojileri sistemlerinde bulunabilecek zafiyetlerin tespitine yönelik taramalar ve tespit edilebilecek zafiyetlerin suiistimal edilerek sistemlere zarar verilmesi, bilgi sızdırma vb faaliyetler yasa dışıdır. Bu gibi faaliyetlerin gerçekleştirilmesi durumunda 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun uyarınca yaptırım uygulanabilir. Bu gibi girişimlerde bulunulması halinde, Arapça Dersleri yapılan saldırının tipi, saldırı zamanı, saldırgana ilişkin yasa kapsamında toplanan verilerle birlikte hukuki süreç başlatma ve süreç sonucunda para cezası ya da hapis cezasına varacak cezaları talep etme hakkını saklı tutar.

 1. 5846 Sayılı Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun Uyarınca Dikkat Edilecek Hususlar

Bu uygulamada yayınlanan tüm logolar, marka ve kurumsal amblemler, 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname hükümleri ile korunmaktadırlar. Logolar hiçbir şekilde kopyalanamaz ve kullanılamazlar. Kullanıcı/Kullanıcılar, Arapça Dersleri logosunun veya web sitesine ait sayfaların bir başka web sitesinde herhangi bir şekilde yer almasından veya web sitesine üçüncü kişiler veya ziyaretçiler tarafından yapılabilecek herhangi bir içerik yüklemesinden dolayı elde edilecek bilgilerin kullanımından veya internetin genel uygulamalar çerçevesinde kullanımı dolayısıyla sorumluluk doğurmayan herhangi bir içerikten Arapça Derslerinin veya ona bağlı veya onun bağlı olduğu herhangi bir grup şirketinin veya çalışanlarının, yöneticilerinin, yetkilendirdikleri kişi veya kuruluşlarının, hukuki veya cezai hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ve beyan etmişlerdir.

 1. Arapça Dersleri, “Kullanım Şartları”nın herhangi bir maddesini, bildirimde bulunmaksızın değiştirme, yenileme veya iptal etme hakkına sahiptir. Değiştirilen, yenilenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm kullanıcılar bakımından hüküm ifade edecektir.
 2. Uygulamada bulunan hiçbir bilgi Arapça Dersleri’nin yazılı izni olmadan kopyalanamaz veya internet ortamında yayınlanamaz. Aksi takdirde cezai yaptırım hakkı kanun sabit olmakla birlikte para cezasına çarptırılma söz konusu olacaktır.
 3. İş bu kullanıcı sözleşmesindeki tüm maddeleri okudum, anladım ve kabul ediyorum.

About the author

Metehan Uluocak

9 yıllık sarf nahiv bilgisini temin ettikten sonra, zor olan lafızları kolaylaştırıp ve harekeleyip mübtedi kardeşlerimize sunmak niyetine gark oldum. Bu tevessülüm bana böyle bir site hazırlamayı gerektirdi.

Add Comment

Click here to post a comment

Bu gün Allah için ne yaptın